Posjet rotarijanaca Centru na Baniji

Članovi Rotary cluba Karlovac Dubovac posjetili su Centar za odgoj i obrazovanje djece i mladeži na Baniji u povodu proslave desetljeća rada organiziranjem humanitarne akcije u trajanju od tri mjeseca pod nazivom „Želimo postati samostalni“, a prikupljeni novac dodjelili su Centru. Prikupljeno je 35.000 kuna. Kupljena je kompletna kuhinja za domaćinstvo.

Ravnatelj Centra Volodymyr Kubinskyy u svom obraćanju naglasio je da je Centar, u kojem se provodi predškolski odgoj, kao i osnovno i srednjoškolsko obrazovanje, pionir kada je u pitanju „škola za život“. Tim putem u Centru žele svakog učenika pripremiti da po završetku obrazovanja bude samostalniji i da se što više i bolje pripreme za svakodnevnicu.

Doniranim sredstvima u potpunosti je opremljena manja kuhinja, koju osnovci koriste za praktični dio nastave domaćinstva te su nabavljeni kućanski aparati u praktikumu za srednjoškolce koji se školuju za kuhare, pekare i slastičare.

U Centru su rotarijance počastili štrudlom koju su učenici pripremili u novoj kuhinji.